הורים לאחר לידה

אמהות לאחר לידה

לידה היא אחד הדברים המדהימים ביותר והקשים ביותר שתעברי בחייך. הלידה עצמה ויצירת המקום לעוד אדם קטן בבית ובלב מערבים תהליכים הורמונאליים ורגשיים לא פשוטים. את כאם נפגשת עם עצמך בדרכים שלא הכרת (גם אם כבר יש ילדים בבית) ונדרשת לשינויים רבים. שינויים אלה יכולים לעורר הרבה קושי לצד השמחה שבהבאת ילד לעולם. רוב הנשים חוות קושי נפשי בימים ובשבועות שלאחר הלידה, יש כאלה שאצלן הקושי ממשיך אף מעבר לכך. באתר זה תוכלי  לקבל מידע ולקרוא קצת על תחושות שעולות בתקופה שלאחר הלידה. אם את מרגישה שהקושי לא עובר ואולי אפילו מתחזק את מוזמנת לפנות אלי ולקיים פגישה. ביחד נוכל לראות כיצד אפשר לעזור לך להרגיש טוב יותר כדי שיהיו לך הכוחות לטפל בעצמך ובילדך. 

אבות לאחר לידה

מזל טוב! הפכת לאבא, חיכית לזה, אולי קצת חששת מזה, אבל שום דבר לא הכין אותך לאיך שזה באמת. לידה היא משבר סביבו מתארגנים כל החיים מחדש. יכול להיות שאתה מוצא את עצמך מרגיש לעיתים שאין לך מקום, התינוק הקטן תופס את עיקר תשומת הלב, ובת זוגך שעברה תהליך גופני ונפשי לא פשוט, זקוקה לך. אבל מה איתך? איפה המקום שלך בתוך כל הסיפור הזה? אומנם לא הרית או ילדת אך גם חייך השתנו ללא היכר (גם בלידתם של ילדים נוספים), אתה עייף ומותש, מנסה לתמרן בין העבודה, הבית, התינוק והאישה. אולי נדמה לך לעיתים כאילו אתה האחרון ברשימה. דע, כי גברים רבים מרגישים דומה במצבך. יחד נוכל לנסות לעזור לך להרגיש מהו המקום הנכון לך על מנת שתוכל להרגיש טוב יותר עבורך ועבור המשפחה שלך. 

Please reload

מאמרים בנושא
Please reload

עינב יולביץ' פסיכולוגית קלינית מומחית, צור משה 052-3454086.

טיפול פסיכולוגי למבוגרים נוער וילדים והדרכת הורים באזור השרון- צור משה, אבן יהודה, נתניה, קדימה צורן, תל מונד, פרדסיה, כפר יונה,  רעננה, כפר סבא, ישובי עמק חפר ומושבים  בשרון

 כל הזכויות שמורות עינב יולביץ'